Mistrovství ČR smíšených družstev do 16-ti let

14. – 18. 8. - Golf Resort Ropice - V polovině srpna se konalo v Ropici finále smíšených družstev do 16-ti let, kam odjel tým GC Hodkovičky ve složení (Václav Tichý, Hynek Groh, David Melichar, Jan Balík, David Mlýnek, Natálie Saint Germain a Jakub Srb) obhajovat loňský titul.

Po finálové kvalifikaci jsme s náskokem 18 ran na domácí Ropici šli do jamkové části z prvního místa. Za zmínku stojí výkon celého týmu, který zahrál za dvě kola na rány dohromady 24 ran pod par. Nejlepšími hráči se stali Hynek Groh (66,64) a Václav Tichý (64,68).

O skutečnosti, že hra na jamky je zcela odlišná jsme se přesvědčili hned v prvním zápase s Royal Golf Clubem Mariánské Lázně, kdy se utkání po prvních 6-ti jamkách nevyvíjela zcela ideálně. Naši hráči ovšem dokázali zabrat a zvítězili v poměru 3,5 : 1,5. Ve stejný den odpoledne nás čekal rival z Dýšiny. Po 9-ti jamkách byly zápasy velmi vyrovnané, ale opět se podařilo skóre otočit v náš prospěch na druhé devítce. Finální výsledek 4:1, tak neodpovídá nervům na hřišti, kdy například náš Honza Balík dokázal srovnat téměř prohraný zápas i za pomoci Hole in one na 17. jamce.

Výsledky ostatních týmů v jamkové části byly bez překvapení a potvrdily tak rozdělení dle výsledků na rány. Ve finále nás tak čekal domácí tým Ropice. V utkání jsme opět od začátku spíše dotahovali, a i přes velmi dobrý výkon našich hráčů jsme nedokázali otočit průběh utkání na naši stranu. Soupeř těžil především ze složení týmu, kdy využil své hráčky hrající z červených odpališť a z velké podpory domácích diváků. Výsledná prohra 4:1 opět ne zcela vystihuje průběh jednotlivých utkání.

Nicméně naši svěřenci navázali na medailové žně z loňského roku stříbrnou medailí. Za reprezentaci klubu jim patří velký dík a gratulace ke skvělým výkonům.

 

Partneři akademie