Informační servis ze studií Sáry Zrníkové

V článku si můžete přečíst aktuální postřehy ze studií Sáry Zrníkové a shrnutí jejích výsledků v rámci univerzitních turnajů.

Naše jarní prázdniny jsme zahájili v Dallasu na turnaji Bradley-Brookhaven Invitational. Turnaj provázel silný vítr a teploty kolem 10 stupňů. Hřiště bylo velmi úzké s hodně překážkami. Náš tým se hned dostal do vední a to jsme udrželi až do konce. Skončila jsem dělená 19. s výsledkem 233 ran (80,78,75), par hřiště byl 73. První den se mi hra nedařila úplně podle mých představ, ale podařilo se mi opravit všechny moje nedostatky a mohla jsem tak nastoupit do posledního dne s vědomím, že budu hrát dobře. Třešničkou na dortu bylo individuální vítězství spoluhráčky Kaity Cummings v playoff na třetí jamce.

O pět dní později už startoval náš domácí turnaj v Houstonu HBU Husky Invitational. Hřiště narozdíl od Dallasu nebylo tak technicky náročné, naopak bylo velmi otevřené. Do prvního kola jsem s ofenzivní myšlenkou, že chci začít dobře. Moje první kola jsou vždycky ty nejhorší a potom se to těžko dohání. Můj plán se dařil, najednou jsem byla -3 po 11 jamkách a vedla turnaj. I přes dvě malé chyby se mi podařilo ukončil kolo s jednou ránou pod par. Druhé kolo už mi tolik nepadaly birdie putty, ale pořád jsem byla schopna udržet skóre kolem paru a skončit tak kolo s jednou nad par. První den jsem si opravdu užila, ideální počasí, super flight a domácí prostředí s fanoušky mě neskutečně nabíjelo energií. Bohužel, jak je v Houstonu už zvykem, počasí se přes noc tak změnilo, že ráno bylo kolem 0 a vítr na tři hole. Snažila jsem mít pořád stejné mentální nastavení jako první den, ale přece jenom malá nervozita se podepsala. Míč jsem neumisťovala tak jak jsem chtěla, tudíž jsem nedokázala vytvořit birdie šance. I přes trápení z týčka a z fairwaye, jsem zachránila téměř vše na co jsem šáhla a došla turnaj s výsledkem 5 ran nad par. Skončila jsem na druhém místě za Hannou Alberto ze Sam Houston State o 8 ran. Jako tým jsme dělili první místo s Lamar University. O umístění rozhodl výsledek 5. hráče z týmu z posledního dne, který bohužel nehrál v náš prospěch. I přes to, je to oficiálně naše třetí vítězství za školní rok.

Momentálně nás čeká poslední turnaj v Arkansasu před konferencí. S týmem tvrdě makáme abychom obhájili loňské vítězství ze Southland Conference.

Při zimní přípravě jsme s mým trenérem sestavili tréninkový video návod který obsahoval techniku mého švihu krok za krokem. Používám ho po celou dobu mého pobytu v USA a rozhodně to doporučuji i ostatním. Je to super věc když jste zrovna někde pryč na turnaji a nemáte po ruce svého trenéra. Tímto moc děkuji Golfové Akademii Skopový za podporu, kterou mi posílá sem za velkou louži.

Sára Zrníková

 

    

Partneři akademie